سال جدید که همراه بود با شروع قرن جدید در حوزه ارتباطات بر اساس قیمت هیچ تفاوتی نداشت و اپراتور های سیم کارت با نرخ قدیم به مردم کمک می کردند. در سال گذشته چن مجلس اجازه بالا بردن تعرفه های رای نداده بود و مجلس هم به نحوی ممانعت از افزایش قیمت را به اپراتور های سیم کارت ارسال کرده بود.اما امسال انگار اپراتورها با شروع سال جدید دست به تغییرات گسترده ایی زده اند که باعث تعجب مردم شده است و بعضی از آنها هم بسیار ناراحت شدهاند از دست اپراتورهای سیم کارت. در سال جدید که اپراتور ها نرخ تعرفه های خود را برای بسته ها بالا برده اند و بسیار رقم های عجیبی گذاشته اند که نسبت به قبل دو برابر بسته ها گرون تر شده باعث ناراحتی مردم شده است.آیا باید دید که مراجع ناظر می توانند ورود به این مسائل کنند و تعرفه های بسته ها را به گذشته برگردانند یا زور اپراتورهای سیم کارت بیش تر است

اپراتورهای موبایل که در ماه های پایانی سال همواره از قیمت تعرفه های اینترنت گله مند بودند و تاکید داشتند که قیمت فعلی دیگر برای آنها به صرفه نیست و باید تعرفه های اینترنت افزایش 100 درصدی داشته باشد تا آنها امکان فعالیت داشته باشند، مانند سنوات گذشته نسبت به این تغییر تمایل داشتند. تغییر در فروش بسته های اینترنت همراه اول و ایرانسل پیش از این در سال های 95، 97 و 99 بوده که به طور مثال در اواخر اسفند 97، همراه اول عرضه بسته های بلند مدت شش ماهه و یک ساله خود را متوقف کرد.

بررسی های دیجیاتو نشان می دهد که دیگر خبری از بعضی بسته های حجیم این اپراتورها بر روی وب سایت و یا از طریق شماره گیری کدهای دستوری یا USSD نمی باشد. البته این امکان هنوز برای مشترکین اپراتور رایتل مهیاست و هم چنان تمامی بسته های این اپراتور بدون تغییر برای کاربران عرضه می شود.

بررسی های بیشتر در این زمینه نشان می دهد که مشترکین اپراتورهای همراه اول و ایرانسل می توانند بسته های بلند مدت یا با حجم بالا را تنها از طریق نسخه وب یا اپلیکیشن" همراه من" و" ایرانسل من " خریداری نمایند. هر چند که در اپلیکیشن ها نیز عملا دیگر خبری از بسته های یک ساله نیست و برخی بسته های کوتاه مدت هم تغییرات اساسی در قیمت و حجم داشته اند.

مثلا اگر مشترکین همراه اول کد دستوری # 100 * را شماره گیری نموده و گزینه بلند مدت را انتخاب نمایند، تنها بسته های 2 و 4 ماهه را برای فروش مشاهده می کنند. علاوه بر این، پیشتر برای مشترکین امکان خرید بسته های اینترنت یک ماهه با حجم 10 و 15 گیگابایت از طریق کد دستوری وجود داشت که در حال حاضر حذف شده اند. البته فعلا امکان خرید بسته یک ماهه با حجم 15 گیگابایت در اپلیکیشن همراه من ویژه" مشترکین جدید" وجود دارد که مشترکینی که در یک ماه گذشته نسبت به فعال سازی سیم کارت خود اقدام نموده باشند، می توانند از آن استفاده نمایند.

در ایرانسل نیز اوضاع به همین قرار است و خبری از بسته های اینترنت یک ساله و پرحجم نیست؛ در حالی که همین تا هفته گذشته، امکان خرید بسته اینترنت یک ساله یا 90 روزه وجود داشت. برای نمونه مشترکین ایرانسل با شماره گیری کد دستوری # 4 * 5 * 555 * تنها می توانند بسته های 60 و 120 روزه را خریداری کنند و خبری از بسته های یک ساله و سه ماهه نیست. البته هم چنان در اپلیکیشن "ایرانسل من" امکان خرید بسته های بلند مدت یا کوتاه مدت پرحجم وجود دارد.

با توجه به این که پیش از این در اطلاعیه سازمان تنظیم مقررات رادیویی در واکنش به اخبار مربوط به گرانی اینترنت آمده بود که " ضروری است اپراتورهای ارتباطی با رعایت شرایط اقشار مختلف جامعه و حتی الامکان تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود از طریق دیگر و با هماهنگی با این سازمان، افزایش حداقلی قیمت ها را مبتنی بر چارچوب مصوبات مد نظر قرار دهند و بخش عمده درآمد حاصله صرف توسعه شبکه شود،" انتظار می رفت این تغییرات بسیار کم و ناچیز باشد که در عمل به گونه ای دیگر بود و در چند روز گذشته شاهد تغییرات زیادی در این زمینه بودیم.

هر چند که تا این لحظه اپراتور رایتل هیچ تغییری در ارائه بسته های اینترنت همراه خود ایجاد نکرده است؛ ولی احتمال می رود به زودی مشترکین این اپراتور شاهد بسته های جدیدی با تعرفه متفاوت برای فروش باشند.

به نظر می رسد در شرایط کنونی باید منتظر بسته های اینترنت بلند مدت و پرحجم همراه اول و ایرانسل با حجم و قیمتی کاملا متفاوت باشیم که مانند گذشته هم از طریق اپلیکیشن و هم از طریق کد های دستوری در اختیار مشترکین قرار می گیرد.

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

کاهش 20 برابری ثبت سفارش گوشی تلفن همراه در شهریور ماه

تعداد مشترکان موبایل ایران به ۸۸.۷ میلیون نفر رسید

ارتقای آنتن های رایتل به نسل 4.5 موبایل در تهران

گوشی جدید دوجی (Doogee) مجهز به دوربین دید در شب خواهد بود

ال چی پتنت گوشی رول شدنی را به ثبت رساند

چگونه آنلاین گوشی تلفن همراه خرید و فروش کنیم؟

گوشی جدید شیائومی با نمایشگر آبشاری معرفی شد

های ,بسته ,اینترنت ,یک ,مشترکین ,هم ,بسته های ,های اینترنت ,از طریق ,سیم کارت ,یک ساله

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


lpolane تیم امنیتی هایجک آموزش و راهنمای بایننس mori-template دوربين مداربسته / تکنولوژي و اخبار دوربين مداربسته / نصب دوربين 19366485 تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ زندگینامه behtarin-iran know-bargh